Anasayfa
Hakkımızda
İletişim
 
    Römork Kiralama  
    Römork Tamir ve Bakım
    Çeki Demiri Genel Bilgi
    Römork Genel bilgi
 
 
 
 
   Satış
       Türkiye
     
 
   At Taşıma Römorku
         
              

Çeki demiri

Bir römorku, çoğunlukla otomobil, kamyonet veya kamyon gibi araçlara bağlamaya yarayan ve araca monte edilen sisteme çeki demiri denir.

Çeki demirinin kullanım amacına göre, 2 tipi mevcuttur:

1) Çeki topuzu

2) Çeki kancası

1)Çeki topuzu: Bu tip çeki demiri, otomobiller ve kamyonetler için uygundur. Romörkun başındaki kaplin sisteminin topuza dikey olarak oturtulması suretiyle, römork araca bağlanır.

Çeki topuzlarının farklı standartları bulunmaktadır; Avrupa standartı ve Amerikan standartı Bu farklılıktan ötürü, her çeki topuzuyla, her kaplin birbirine uyum sağlamaz. Aralarında mm’lik farklar olsa dahi, kaplin ve çeki topuzu aynı ölçüde olmalıdır.

Çeki topuzlarının en yaygın 3 modeli vardır. Bunlar; sabit model, sökülebilen model ve adaptörlü modeldir. Sökülebilen model ve adaptörlü modeller fiyat olarak, sabit modele göre daha yüksektir. Sökülebilen modelin, çıkarıldıktan sonra sağladığı görsellik dışında, sabit modele karşı bir avantajı yoktur. Ancak adaptörlü modele, çeşitli aparatlar (motosiklet ve bisiklet taşıma aparatları, vinç, köpek taşıma sandığı vb.) takılabilir.

2) Çeki kancası: Bu tip çeki demirleri kamyonlar, tırlar, traktörler ve iş makineleri için uygundur. Römorkun başında kaplin sistemi yerine, çeki oku bulunmaktadır. Bu sistem yardımıyla yüksek tonajlı römorkler çekmek mümkündür.

 

 

 
     
 
Eski Yakacık Yolu Yakacık Cad. No : 128/3 Yakacık / Kartal / İstanbul
Tel : 0216 366 14 58 Fax : 0216 589 69 79
E-mail : info@romorkum.com    akoektas@hotmail.com
DOLPHİN RÖMORK